Kosmetika

Kosmetika FOR LIFE & MADAGA je česká kosmetika na francouzských základech. V přípravcích For Life § Madaga jsou využívány špičkové suroviny s vysokou snášenlivostí, přírodní suroviny, oleje a vitaminy. Jsou preferovány účinné látky, které mají prokazatelný efekt.

Základní kosmetické ošetření obsahuje:

  • povrchové čištění
  • jemná napářka gelem
  • hloubkové čištění
  • peeling obličeje a dekoltu (pokud je potřeba)
  • masáž obličeje a dekoltu bylinným olejem
  • aplikace gelové, nebo krémové masky pro zjemnění pleti
  • závěrečné ošetření pleti

Speciální kosmetické ošetření obsahuje:

  • aplikaci biologické látky – ve formě séra
  • speciální intenzivní masku dle pleti a přání

CO OBSAHUJÍ NĚKTERÉ KOSMETICKÉ ÚKONY:

Povrchové čištění - začíná jím každý kosmetický úkon. Odstraňujeme tím z kůže prach, líčidla a výměšky potních a mazových žláz. Provádí se odkličovacím mlékem nebo gelem a pleťovou vodou.

Hloubkové čištění - provádí se napářkou - změkčovacím gelem, kůže se prokrví, uvolní se mazové zátky, póry se otevřou a jsou připraveny na hluboké čištění, toto se provádí 1 x za 14 dní až 4 týdny dle stavu pleti. Samotné čištění pórů se provádí jemným tlakem prstů. Po vyčištění pórů se pleť dezinfikuje a jsou použity zklidňující prostředky, které minimalizují stopy po ošetření.

Masáž - základem odborné kosmetické péče je kosmetická masáž obličeje, krku, dekoltu a ramen (trapézového svalu). Masáž mechanicky působí nejen na kůži, ale i na svaly a nervová zakončení. Doteky rukou při dobře prováděné masáži přinášejí kromě blahodárného vlivu na pokožku a svaly i duševní relaxaci a možnost vychutnání příjemné pohody. Kontakt rukou kosmetičky s kůží klientky dává pocit přirozeného klidu a uvolnění. Každý správně provedený pohyb má několika násobný efekt, který je podmíněn i dokonalým masážním přípravkem. Stárnutí kůže nikdo nezastaví, ale pomocí masáže můžeme dosáhnout lepšího vzhledu.

Účinky masáže - příznivě působí na nervové zakončení v kůži a na celou nervovou soustavu. Zlepšuje prokrvení, což vede k lepšímu přísunu kyslíku a živin. Dochází k odplavení produktů tkáňového metabolismu a tím se zmírní únava. Způsobuje jemnou expoliaci (olupování) a kůže nabývá mladšího vzhledu. Tlakem masírujících prstů se uvolní vývody mazových a potních žláz s působením na mimické svaly se z nich odstraňuje kyselina mléčná, což vede ke klesání únavy a lze tím příznivě oddálit tvorbu vrásek. Zvýší se pružnost pleti a zabraňuje se také ukládání tuku.

Masky - pleťové masky jsou základním krokem ke krásné pleti. Pravidelné používání nám zajistí krásnou, jemnou a hydratovanou pokožku obličeje. Používání tohoto kosmetického přípravku bychom neměly podceňovat. Pravidelná aplikace tenké vrstvy pleťové masky dokáže prokrvit pleť během pár minut a náš obličej vypadá mnohem lépe než předtím. Maska odstraňuje vrchní vrstvu pokožky a tím její povrch vyrovnává, zvyšuje prokrvení, upravuje činnost mazových žláz, stahuje póry, zvyšuje pružnost a pevnost pokožky a působí protizánětlivě. Oddaluje tvorbu vrásek. Masky nabízejí pleti okamžitý účinek, který je znatelný zejména ve vrchních vrstvách pokožky. Pod tenkým nánosem pleťové masky se zvyšuje krevní mikrocirkulace, teplo podporuje látkovou výměnu mezi buňkami a tím dochází k lepšímu pronikání blahodárných látek do kůže. Abyste poznali účinky masky, je třeba ji používat opakovaně. Ideálním intervalem v nanášení masky je jeden týden. Pleťové masky nabízejí mnoho účinků pro vaši pleť, hydratační, okysličovací, antistresové, vypínací… Uklidňující masky patří mezi nejčastější typy. Tyto masky poskytují pleti hydrataci a výživu. Navíc mají i čistící působení, a tak zabraňují hromadění nečistot.