Lymfatická přístrojová masáž

Základní doba přístrojové lymfodrenáže je 50 minut. Lze ji provádět samostatně, ale pro lepší efekt je lepší ji doplnit ruční lymfodrenáží. Na začátku lymfodrenáže se provádí BAZÁLNÍ OŠETŘENÍ KRKU. Klient leží na zádech a pomocí jemných krouživých pohybů se mu uvolní hrudní mízovod v oblasti krku, spánku a nad klíční kostí. Bez tohoto uvolnění lymfatických uzlin se lymfodrenáž nesmí provádět, neboť při lymfodrenáži dochází k posunu tekutin do horní části těla. Pokud nedojde k uvolnění v této oblasti, dochází k bolestem hlavy. Po uvolnění se otevře hrudní mízovod a dochází k přirozenému přechodu tekutiny do cévního řečiště. Následně se uvolní hlavní uzliny (axily) v podpaží pro oblast paže a ruky a třísla pro oblast dolních končetin.

LYMFOVEN je přístroj pro provádění lymfatické masáže (lymfodrenáže). Dolní končetiny jsou vsunuty do speciálních kalhot, které pokrývají tělo od špiček nohou až k pasu. Tyto kalhoty mají v celé ploše zabudovány vzduchové komory, které se dle programu nahušťují a uvolňují. Kalhoty jsou dostatečně široké, upínají se pomocí suchých zipů a dají se přizpůsobit tvaru a velikosti postavy. Princip lymfodrenáže spočívá v postupném nafukování jednotlivých komor (12 komor) masážního návleku. Masážní vlna postupně uvolňuje a odvádí nadbytečné tekutiny v krevních a lymfatických cévách společně s nahromaděnými zplodinami látkové výměny. Tímto způsobem se organismus nejen čistí, ale současně se stimuluje a zrychluje trávení.

Používá se na zlepšení vzhledu, odbourávání přebytečného tuku a tvarování a formování postavy. Dále se využívá k proti celulitidě, neboť zvyšuje pružnost pokožky. Je důležitá i z hlediska prevence křečových žil a otoků, odvádí zplodiny – toxické látky z metabolismu. Je také určena pro léčbu mízních (lymfatických) otoků, žilní nedostatečnosti a odstraňuje pocity těžkých nohou např. při namáhavém zaměstnání náročném na dolní končetiny, nebo u sportovců. S pomocí lymfodrenáže lze také zlepšit imunitní systém a zbrzdit např. i rozvoj nádorových buněk. Po dobu využívání LYMFOVENU je nezbytné dodržovat ve zvýšené míře pitný režim, tzn. pít 3 litry tekutin za den. Nejlépe čistou vodu, slabší čaj, nebo nesycené minerálky.

Lymfoven - je vhodný pro muže i ženy od 18 do 70 let. Pro maximální účinky se doporučuje 2 - 3x týdně alespoň 10 ošetření po 50 minutách. A pak až 10 ošetření pro udržení výsledku.

Ideální je absolvovat masážní kůru dvakrát do roka, aby se lymfatický systém opět rozhýbal.

Účinné proti:

 • celulitidě
 • tukovým polštářkům na stehnech, hýždích, bocích, břichu
 • otokům nohou
 • pocitu bolestivosti a těžkosti v nohách
 • stresu a celkové únavě
 • pro rehabilitaci po vysokém fyzickém zatížení pracovním nebo sportovním

Kontraindikace:

 • otoky způsobené onemocněním srdce, jater nebo ledvin
 • při akutním virovém nebo bakteriálním onemocnění
 • při akutním žilním onemocnění
 • při nádorovém onemocnění, které není v remisi
 • při hyperfunkci štítné žlázy a zánětlivých procesech

LYMFA je tekutina, která obsahuje zplodiny tkáňového metabolismu, buněčné zbytky, bílkoviny, tuky, viry, bakterie, nádorové buňky. Tedy obecně řečeno tělesný odpad. Lymfa tyto odpadní látky odvádí do krve a z krve do moče. Cestou prochází lymfatickými uzlinami, kde se pročistí a zbaví bakterií. Jakmile lymfa funguje špatně, nastávají problémy. Tělo zanesené odpady otéká, je méně odolné vůči infekcím. Člověk se cítí unavený, ženy si stěžují na vznik celulitidy, otoky břicha. Často se stává, že přicházejí bolesti, které nepocházejí od páteře, nebo od kloubů a doslova „bolí maso“. Bolesti způsobí voda ve tkáních, nejčastěji je to vidět u žen, které podstoupily kvůli rakovině operaci prsu, což mělo za následek masivní otoky rukou, nebo u onkologických operací ženských orgánů zase otoky nohou. Jediná cesta, jak zbavit tělo odpadů a nadbytečné vody, jsou lymfatické masáže.

 

Akce: při zakoupení balíčku 10 masáží, jedna masáž ZDARMA!!!!