Reflexologie nohy

Je to terapeutická metoda založená na aktivaci vnitřních orgánů masáží nervových zakončení jednotlivých orgánů těla na ploskách chodidel. Masáží dosáhneme lepší prokrvení receptorů a tím i lepšího prokrvení odpovídajícího orgánu. Neodstraňuje jen symptomy nemoci, ale jde na její kořen. V lidském těle téměř nikdy není oslaben jen jeden orgán, orgány našeho těla jsou v neustálé součinnosti, a tak porucha jednoho vyvolává poruchy další. Při léčení pomocí reflexologie usilujeme o nápravu celého organismu.

Vynikající účinky v léčbě:

  • migrény
  • bolesti zad, ztuhlých svalů
  • poruch spánku
  • napětí, psychické zátěži
  • posílení imunity
  • zbavení únavy
  • zažívacích potíží

Na úvod vás čeká velice příjemná teplá lázeň nohou s masážními bublinkami se solí a vonnými silicemi. Následuje protažení chodidel, masáž chodidel a samotná terapie, která spočívá v promačkávání a masírování celých chodidel. Na prvním setkání je stanovena reflexní diagnostika, což je postup, při kterém jsou promačkány základní body na chodidlech a nártech. Výsledky jsou zaznamenány do diagnostického formuláře, který je založen na čínském pentagramu. V něm se zobrazují příčinné souvislosti mezi jednotlivými orgány. Poté se aplikuje vlastní reflexní terapie – mačkání plošek na nohou. Tím se nastartuje přirozený obrodný proces a orgán se začne probouzet z dlouhodobého útlumu nebo se naopak tlumí jeho aktivita (např. při zánětech nebo rakovině). Někdy i impuls první návštěvy stačí k tomu, aby se Vaše tělo začalo léčit samo a Vaše mysl začala pracovat podle méně bolestného schématu. Opakované intervence terapeuta vyžadují především problémy dlouhodobě odkládané, nemoci vznikající v důsledku letitých frustrací či sebepoškozujících myšlenek. Je totiž těžší přesvědčit Vaši mysl, než Vaše tělo o tom, že se uzdravujete.

Reflexologie je prováděna v několika po sobě navazujících krocích.

Úvodní návštěva

je Vaše první setkání s terapeutem a reflexní terapií. Jejím základem je reflexní diagnostika, což je postup, při kterém jsou promačkány základní body na chodidlech a nártech. Výsledky terapie jsou zaznamenány do diagnostického formuláře, který je založený na čínském pentagramu. V něm se zobrazují příčinné souvislosti mezi jednotlivými orgány. Následně se aplikuje vlastní reflexní terapie – mačkání plošek na nohou. Tím se nastartuje přirozený obrodný proces a orgán se začne probouzet z dlouhodobého útlumu nebo se naopak tlumí jeho aktivita (např. při zánětech nebo rakovině). Délka úvodního setkání je 90 minut.

Terapeutická návštěva

Náplň terapeutické návštěvy je individuální, věnuje se Vašim konkrétním potížím nebo požadavkům. Ne každý přichází znovu - někdy i impuls první návštěvy stačí k tomu, aby se Vaše tělo začalo léčit samo a Vaše mysl začala pracovat podle méně bolestného schématu. Opakované intervence terapeuta vyžadují především problémy dlouhodobě odkládané, nemoci vznikající v důsledku letitých frustrací či sebepoškozujících myšlenek. Je totiž těžší přesvědčit o tom, že se uzdravujete, Vaši mysl než Vaše tělo. Těžiště pro terapeutickou práci s reflexní terapií je diagnostický formulář vyplněný při úvodní návštěvě.

Obvyklá délka terapeutické návštěvy je 45 minut.

 

Akce: při zakoupení balíčku 10 masáží, jedna masáž ZDARMA!!!!